تعمیرات بیس باند آیفون
تعمیرات بیس باند آیفون

تعمیر بیس باند گوشی آیفون اپل و تعمیر مشکل نوسرویس و سرچینگ این گوشی در تیم موبایل قابل انجام می‌باشد. این خرابی و مشکل معمولا بر اثر ضربه خوردن موبایل به وجود خواهد آمد. برای تعمیر این مشکل مرکز تعمیراتی که به آن مراجعه می کنید باید تجهیزات روز دنیا برای تعمیرات را در اختیار داشته باشند.

این مراکز تعمیر ایفون نیز باید تکنسین با دانش و تجربه این کار را داشته باشند تا بتوانند انجام دهند. که دانش بالایی در عیب‌یابی و تعمیرات آن را نیز داشته باشد. یکی از حساس‌ترین مشکلات در موبایل اپل همین ایراد آنتن و شبکه است که می‌تواند از بخش‌های مختلف گوشی این ایراد به بخش آنتن و شبکه منتقل شده باشد. این مشکل می‌تواند از خود مدارات این بخش فقط نباشد. به عنوان مثال اگر ولتاژ درست از قسمت تغذیه گوشی به این مدار نرسد این شبکه قادر به فعال شدن و آنتن دهی به گوشی شما نیست.

اگر فرد تکنسین که می‌خواهد این مشکل را برطرف کند تجربه و علم پایینی برای عیب‌یابی داشته باشد. مستقیما سراغ آی سی مربوط به آنتن می‌رود و علاوه بر اینکه عیب گوشی برطرف نمی‌شود. ممکن است که به خود آن قطعه نیز آسیب وارد کند تا دیگر یک متخصص این کار هم قادر به انجام تعمیر گوشی شما نباشد. پس بسیار مهم است که چه مرکزی و تکنسینی را برای حل مشکل نوسرویس یا سرچینگ شدن گوشی آیفون خود انتخاب کنید. در مرکز ما تعمیرات آیفون شما توسط متخصصین با بیش از یک‌دهه تجربه و دانش و ابزار آلات روز دنیا با قطعات اصلی و با ضمانت انجام خواهد شد.

بیس باند چیست ؟ و در گوشی آیفون از چه اجزایی این مدار تشکیل شده است؟

بیس باند چیست؟
بیس باند چیست؟

اگر بخواهیم بیس باند را با یک مفهوم ساده برای شما توضیح دهیم آن را می‌توانیم با یک مودم مقایسه کنیم. همانطور که یک مودم وظیفه این را دارد که امواج اینترنت را دریافت کند. این بخش از گوشی شما نیز وظیفه دارد فرکانس‌هایی را که از دکل‌های آنتن هر اپراتور را دریافت کند تا گوشی بتواند آنتن دهد تا شما بتوانید از آن برای برقراری ارتباط چه تماس صوتی و یا پیامک و چه اینترنت گوشی استفاده نمائید. بلوک بیسباند در گوشی آیفون با موبایل‌های اندرویدی تفاوت بسیار زیادی دارد و این بخش از گوشی ایفون بسیار ساختمانی درست و استانداردی دارد.

اجزای تشکیل دهنده این بخش در موبایل‌های اپل دارای قطعات زیادی است این قطعات شامل سی پی یو جداگانه علاوه بر سی پی یو اصلی گوشی را دارد. یک آی سی تغذیه مربوط به این بخش جدا از آی سی و مدار تغذیه کل گوشی را دارد.

آی سی سوئیچ آنتن، چندین آی سی مربوط به پاور آمپلی پاور آنتن که هر کدام مربوط به فرکانس‌های متفاوت است. و چندین آی سی مربوط به فرستنده و گیرنده رادیویی RF که اینها هم هرکدام مربوط به فرکانس های متفاوت مانند فرکانس‌های شبکه GSM، ۳G، ۴G، ۵G را دارند. باید به این قطعات ده‌ها قطعه ریز مثل خازن ها، مقاومت‌ها و … را نیز اضافه کرد.

پس این بلوک در ظاهر کوچک در موبایل می‌بینیم که اجزای بسیار زیادی دارد. که ارتباط زیادی بین آنها است. اینجاست که متوجه می‌شویم مرکز و فردی که می‌خواهد این مشکل از گوشی را برطرف کند باید تجربه و دانش بسیاری داشته باشد. تا بتواند تشخیص درستی دهد که کدام قطعه معیوب است. و کدام قطعه باید تعویض و جایگزین شود تا آنتن گوشی برگردد و دوباره برای شما قابل استفاده باشد.

راه تشخیص خرابی بیسباند در گوشی آیفون قبل از اینکه به مرکز تعمیرات تیم موبایل مراجعه کنیم چیست؟

راه تشخیص خرابی بیسباند در گوشی آیفون
راه تشخیص خرابی بیسباند در گوشی آیفون

تشخیص خرابی بیس باند در گوشی آیفون در خانه و قبل از مراجعه به مرکز “تیم موبایل” بسیار ساده است. اگر شما دیدید که به جای اینکه گوشی آنتن داشته باشد به جای آن نوشته No Service و یا Searching نوشته شده است. اولین اقدام این است که گوشی خود را یکبار به حالت هواپیما ببرید و بعد از چند دقیقه از این حالت خارج کنید و یا به طور کامل یک بار گوشی را خاموش و روشن کنید.

اگر اختلال نرم افزاری کوچکی بوده باشد با این کار برطرف می‌شود و آنتن گوشی شما باز خواهد گشت. اگر با این حالت برنگشت بهتر است تا با یک سیم کارت دیگر و جایگزین کردن آن در گوشی مطمئن شوید که گوشی خراب است یا سیم کارت مشکل دارد.

در بسیاری از موارد ما مشاهده کرده‌ایم که فردی برای تعمیر این مشکل به مرکز ما مراجعه کرده است و با همین تست ساده متوجه شده‌ایم که گوشی آن فرد سالم است و سیم کارت به دلایل مختلفی مشکل دارد یا سوخته است. بعد از این تست‌های بسیار ساده اگر متوجه شدید که مشکل همچنان باقیست می‌توانید وظیفه تعمیر بیسباند آیفون را بر عهده متخصصین با تجربه در مرکز تعمیرات ما بسپارید.

زمان تعمیر بیس باند موبایل اپل در مرکز تیم موبایل چقدر است؟

زمان تعمیر بیس باند موبایل اپل
زمان تعمیر بیس باند موبایل اپل

زمان تعمیر بیس باند موبایل اپل در مرکز تعمیرات تیم موبایل کمتر از یک روز می‌باشد. این زمان را تکنسین‌های ما احتیاج دارند تا اجزای این بلوک از گوشی را به طور کامل تست نمایند. تا بدرستی عیب یابی گوشی شما را انجام دهند و بعد از آن با دقت بالا این مشکل را برطرف نمایند.

این ایرادیابی دقیق و اصولی زمان چند ساعتی را احتیاج دارد تا طبق نقشه و اصول تعمیرات مسیرهای مختلفی از این مدار را به طور کامل اهم گیری و ولتاژ ورودی و خروجی را اندازه بگیرند و طبق این اندازه‌گیری ها با ابزار آلات دقیق بتوانند تشخیص دهند که این مشکل دقیقا از کدام قطعه می‌باشد.

این عیب یابی که دقیق انجام می‌شود به چند دلیل به نفع شما است. یکی از این دلایل این است که دقیقا قطعه معیوب تعویض می‌شود و چندین قطعه عوض نمی‌شود و هزینه تعمیر گوشی شما بسیار پایین در خواهد آمد. دلیل بعدی این است که چون یک قسمت تعمیر و یک قطعه تعویض می‌شود دیگر قسمت‌های گوشی شما دست نخورده است و عمر مادربرد شما بالاتر خواهد رفت. پس شما به طور مستقیم و غیر مستقیم از این تعمیرات سود خواهید برد.


مطالب مرتبط با این صفحه: