تعویض باتری آیفون ۷ را با ضمانت سه ماهه در مرکز تعمیرات تیم موبایل انجام دهید. گوشی iphone ۷ در سپتامبر سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد اگر دارنده این گوشی هستید تا به حال باتری گوشی خود را حتما تعویض کرده اید. به این دلیل که عمر مفید باتری های موبایل اپل حدود دو سال است که بسته به نحوه شارژ و دشارژ کردن آن می تواند این عمر کمتر یا بیشتر شود.

در بازار جنس های مختلف باتری وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید که کدام جنس بر روی گوشی شما نصب شود. این قطعه جنس اصلی باشد یا مدل های مختلف های کپی یا کپی باشد که جنس سلول های داخل آنها بسیار متفاوت است و قیمت آنها نیز متفاوت می باشد.

پیشنهاد همیشگی ما به مشتریان برای تعویض باتری آیفون خود جنس اصلی یا اورجینال است. چند دلیل دارد که این پیشنهاد را به شما می دهیم دلیل اول این است که خیالتان راحت است که تا دو سال نیازی به تعویض باتری ندارید. و شاید در اول کمی هزینه بیشتر نسبت به جنس کپی دهید ولی عمر دو تا سه برابری نسبت به کپی را خواهد داشت که در مجموع از نظر هزینه ای به نفع شما خواهد بود.

دلیل بعدی میزان نگهداری شارژ در طول روز است که شما با داشتن باتری اصلی یکبار آن را به شارژر متصل می کنید که این موضوع از دو جهت مهم است، اول اینکه به مادربرد شما کمتر فشار خواهد آمد و عمر آی سی شارژ شما بیشتر خواهد بود و دوم اینکه لازم نیست شارژر خود را به همراه داشته باشید و خیالتان راحت است که شارژ گوشی در طول روز برای انجام کارهایتان کافی است.

تشخیص خرابی باتری ایفون و زمان مناسب تعویض باتری آیفون ۷

تشخیص خرابی باتری ایفون به چند صورت می باشد، ممکن است باتری گوشی بعد از فاسد شدن به دلیل اینکه از مواد شیمیایی لیتیوم یون ساخته شده باد کند و ال سی دی گوشی شما را از قاب آن جدا کند. که در این حالت در همان روز باید به فکر تعویض آن باشید که ممنکن است خسارت جبران ناپذیری به گوشی شما وارد کند. مورد بعدی این است که شارژ را به خوبی نگه نمی‌دارد و شما مجبور هستید در روز چندین بار گوشی خود را به شارژر متصل کنید این نیز یکی از علائم خرابی باتری گوشی شما است.

مورد بعدی که شما متوجه می شوید که زمان مناسب تعویض باتری آیفون هفت شما فرا رسیده است، اینکه در زمان کار با گوشی شارژ گوشی شما یکدفعه افت شدیدی می کند به عنوان مثال از ۷۰ درصد شارژ به ۲۰ درصد در یک لحظه می رسد. یا وقتی حدود ۵۰ درصد شارژ دارید ولی به یکباره گوشی شما خاموش می شود و تا آن را به شارژر متصل نکنید روشن نخواهد شد. تمامی این موارد علائم خرابی باتری گوشی شما است، قبل از اینکه این موارد برای شما پیش بیاید بهتر است هر چند ماهی به تنظیمات گوشی خود سری بزنید و در قسمت سلامت باتری درصد آن را نگاه کنید و اگر نزدیک به ۸۰ درصد بود به فکر تعویض باتری خود باشید که این موارد پیش نیاید و به مادربرد گوشی شما آسیبی نرسد.

راه های افزایش طول عمر باطری iphone ۷

راه های افزایش طول عمر موبایل اپل هفت وجود دارد که لازم است بدانید و آنها را اجرا کنید. اولین راه که مهمترین آن هم است روش شارژ کردن است بهترین روش شارژ این است که در حدود ۱۰ درصد گوشی خود را به شارژر متصل کنید و در حدود ۹۵ درصد به بالا قبل از اینکه ۱۰۰ در ۱۰۰ شارژ شود از شارژر جدا کنید. نکته بعدی استفاده از کلگی شارژ اصلی مناسب آیفون ۷ و کابل اصلی و یا دارای کیفیت عالی این کار انجام شود که آمپر درستی به آن وارد شود و کابل در زمان مناسب این انتقال را انجام دهد.

نکته بعدی این است که برنامه هایی که در حال حاضر با آنها کار ندارید را به صورت کامل ببندید تا گوشی کمتر هم باتری را مصرف کند و به باتری فشار زیادی نیاید و عمر آن بیشتر شود. برنامه هایی که از اینترنت گوشی استفاده می کنند مانند اینستاگرام و واتساپ و … بیشتر این کار را انجام می دهند و آسیب می رسانند. در صورت دسترسی داشتن به اینترنت wi fi ترجیحا از آن به جای اینترنت سیم کارت نیز استفاده نمائید.

نکته بعدی این است که به هیچ عنوان وقتی گوشی به شارژر متصل است از آن استفاده نکنید در این صورت به گوشی و باتری آن فشار زیادی وارد می شود و گوشی شروع به داغ کردن می کند و این یعنی فاسد شدن باتری در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. این داغ شدن در جاهای دیگر مانند روی داشبورد ماشین زمانی که در آفتاب است نیز همین کار و خرابی را به وجود خواهد آورد. یکی از دلایل اینکه می گوییم شب تا صبح گوشی خود را به شارژر متصل نکنید همین داغ شدن گوشی و خرابی باتری آن است.

نحوه تعویض باتری گوشی آیفون ۷

نحوه تعویض باتری گوشی آیفون ۷ به این صورت است که در توضیحات زیر برای شما بیان می کنیم. پیشنهاد می کنیم اگر تعمیرکار موبایل نیستید این کار را به یک تکنسین تعمیرکار موبایل اپل بسپارید تا متضرر نشوید به این دلیل که تعویض قطعات و تعمیرات آیفون اپل حساسیت خاص خودش را دارد.

برای این کار تکنسین های مرکز ما اول تو پیچ کف گوشی کنار پورت شارژ را با پیچ گوشتی مخصوص خود باز می کنند. بعد از این از قسمت صفحه نمایش گوشی بر روی سپریتور قرار می گیرد تا کمی گرما کنترل شده به آن برسد و چسب آب بندی زیر ال سی دی کمی حرارت ببیند تا بتوانیم صفحه نمایش را از قاب گوشی به وسیله پیک پلاستیکی مخصوص و به آرامی جدا کنیم. این جدا کردن از قسمت پایینی گوشی شروع خواهد شد. این کار باید به ارامی انجام شود تا فلت های اتصال ال سی دی و فلت اسپیکر و دربین سلفی که به مادربرد متصل هستند دچار آسیب و پارگی نشوند.

در مرحله بعدی که صفحه نمایش به طور کامل جدا شد شیلد محافظ فلت ال سی دی و باتری را که با ۴ عدد پیچ سه سو بر روی آن بسته شده است را باز می کنیم تا بتوانیم در ابتدا فلت باتری و بعد فلت های ال سی دی را از مادربرد جدا کنیم. بعد از این در بالای گوشی و در زیر دوربین اصلی شیلد محافظ فلت دوربین سلفی و اسپیکر را نیز باز می کنیم و آن فلت را نیز جدا می کنیم تا بتوانیم به طور کامل ال سی دی را جدا کنیم و کنار بگذاریم.

در این مرحله می توانیم با جدا کردن باتری معیوب باتری اصلی موبایل اپل هفت خود را جایگزین کنیم که البته در زیر باتری دو نوار چسب دوطرفه وجود دارد که باتری با آنها به قاب گوشی چسبیده است و با کمی حرارت سپریتور می توانیم این کار را به راحتی انجام دهیم و آن را جدا کنیم. بعد باتری جدید را مجددا با چسب نواری دوطرفه مخصوص در جای خودش نصب کنیم. بعد از نصب می توانیم تاچ و ال سی دی را دوباره بر روی کار با این ترتیب که ابتدا فلت دوربین سلفی و بعد شیلد روی آن و دو فلت صفحه نمایش را در جای خ.د نصب کنیم و در آخر فلت کانکتور باتری را متصل کنیم و شیلد محافظ آن را ببندیم. در اخر ال سی دی را به درستی بر روی قاب گوشی نصب می کنیم و دو پیچ کف گوشی کنار پورت شارژ را می بندیم و گوشی را روشن می کنیم.

شارژ اولیه باتری گوشی ایفون ۷ را به چه صورت انجام دهیم؟

روش صحیح شارژ اولیه باتری گوشی ایفون ۷ به این صورت است که بگذارید شارژ اولیه که در داخل باتری است به طور کامل تخلیه شود. بعد از آن گوشی را بگذازید به طور کامل شارژ شود توجه داشته باشید که لازم نیست چندین ساعت گوشی در شارژ باشد و بلافاصله بعد از اینکه گوشی ۱۰۰ در ۱۰۰ شارژ شد آن را از شارژر جدا کنید. و دفعات بعد از حدود ۱۰ درصد گوشی را به شارژر متصل کنید و در حدود ۹۵ درصد ان را جدا کنید تا عمر باتری شما طولانی باشد.

برای آشنا شدن با دیگر موارد در تعمیر آیفون ۷ صفحه مربوط به آن را مطالعه کنید.